Menu Zamknij

Narzędzia w Konieczny Serwis – montaż widelca

Kilka słów o narzędziach.

Serwis profesjonalny… co to znaczy? Dla mnie profesjonalny serwis to taki, gdzie mechanik wie co robi, a przy tym używa odpowiednich, dedykowanych narzędzi. Przedstawiam cykl krótkich artykułów, w których chcę pokazać jakich narzędzi używam w moim serwisie. Koniecznie zapraszam do czytania.

Wymiana widelca z wymianą misek sterowych i kompletem łożysk. Do tej operacji potrzebny nam będzie wybijak misek, prasa do wciskania misek, nabijak do bieżni w widelcu.

W pierwszej kolejności muszę pozbyć się starych misek osadzonych w ramię. Do ich wybicia wykorzystuję narzędzie firmy Unior UNR-1681.

konieczny-serwis-rowerowy-naprawa-rowerw-wrocaw-demonta-misek-sterowych-unior-tools-1JPG

Do montażu nowych misek w ramie potrzebujemy prasy po to, aby równomiernie osadzić nowe. Dużym błędem jest wbicie misek młotkiem. Agresywne umieszczenie elementów sterów w ramie może spowodować jej uszkodzenie. Do tego celu używam prasy Cyclus tools.

konieczny-serwis-rowerowy-naprawa-rowerw-monta-sterw-cyclus-tools-3JPG

konieczny-serwis-rowerowy-naprawa-rowerw-monta-misek-sterowych-cyclus-tools-4JPG

Kolejny etap to osadzenie bieżni łożyska na widelcu. Do tej czynności używam nabijaka Unior UNR-1683.

konieczny-serwis-wroclaw-wymiana-widelca-demontaz-sterow-unior-tools-4JPG

konieczny-serwis-rowerowy-naprawa-rowerw-monta-bieni-widelca-unior-tools-8JPG

Kupiłeś nowy widelec? chciałbyś wymienić stare miski i łożyska sterów? Nie masz odpowiednich narzędzi? Żaden problem! Koniecznie zapraszam do mnie. Mariusz Konieczny Serwis WrocławZapraszam także do kontakt@konieczny-serwis.pl wszystkich którzy chcieliby nabyć narzędzia firmy Unior a także Cyclus. Jeżeli podoba Ci się artykuł zostaw like 🙂

Opublikowano wNARZĘDZIA